Adwokatura Polska Logo

Adwokat dr Robert Trzaskowski

W życiu zawodowym cenię sobie takie wartości jak rzetelność i solidność w działaniu. Cechują mnie także krytyczny umysł, silna wewnętrzna niezależność i szczerość w komunikowaniu się z klientem. Nie ulegam presjom, a wyzwania inspirują mnie do dalszej pracy.

Jestem nieustępliwy, a gdy trzeba wręcz uparty w dążeniu do wyjaśniania sprawy i odnajdywaniu najlepszych rozwiązań prawnych.

Z drugiej strony, mam również naturalną umiejętność łagodzenia sytuacji spornych. Staram się konflikty zamieniać w sytuacje win-win dla każdej ze stron, gdy jest to tylko możliwe. Dlatego zdecydowałem się również zostać mediatorem sądowym. 

Studia prawnicze ukończyłem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego z wynikiem bardzo dobrym. Jestem absolwentem studiów podyplomowych poświęconych prawnej obsłudze przedsiębiorców.

Szlify adwokackie w toku aplikacji zdobywałem pod patronatem wybitnego łódzkiego adwokata Piotra Paduszyńskiego. Współpracowałem także jako aplikant adwokacki z doskonałym cywilistą adwokatem Wojciechem Krzysztofkiem.

W roku 2018 obroniłem doktorat z prawa konstytucyjnego i otrzymałem tytuł doktora nauk prawnych. Wiedzę, którą zdobyłem z powodzeniem wykorzystuję w praktyce.  Przekuwam ją na sukces moich klientów.

Aktualnie, świadczę obsługę prawną podmiotów gospodarczych, w tym spółek miejskich. Sporządzam i opiniuję umowy w transakcjach handlowych, niejednokrotnie wielomilionowych. Mojej Kancelarii powierzono prowadzenie skomplikowanych sądowych sporów o charakterze gospodarczym. Klienci indywidualni zaufali mi w swoich sprawach spadkowych, o ochronę dóbr osobistych, dotyczących umów najmu, pożyczki, darowizny, o ochronę własności i posiadania, jak również wielu innych. Każda sprawa to dla mnie nowe wyzwanie, zawsze poprzedzone dokładną analizą możliwości działania.